تهرانی ها شب زلزله تنها بودند

زلزله - عارف فتحی -شهریار و ملارد

عضو شورای شهر تهران گفت:مردم در شب زلزله تکلیفشان روشن نبود و رسانه ها نیز به جای آگاهی بخشی، تولید وحشت می کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد مسجدجامعی در جلسه علنی روز یکشنبه با بیان این که تهران وضعیت بدی دارد و حالش خوب نیست، گفت :چراکه زمین آن می‌لرزد و هوای آن هم آلوده است و قیمت‌ها نیز روز به روز افزایش می‌یابد.

  • وی با بیان اینکه این اتفاقات سبب اضطراب روحی و روانی مردم شده است، افزود: صدها هزار نفر در ۲۹ آذر در پارک ها، خیابان‌ها، ماشین‌هایشان و… خوابیدند و نباید خودشان را تنها و بی‌کس احساس کنند.
  • عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مساله این بود که مسئولان شهری در کنارشان نبودند، گفت: مردم در آن زمان تکلیف‌شان مشخص نبود و خود را تنها احساس می‌کردند و این در حالی است که رسانه‌های رسمی نیز تکلیف نامشخصی داشتند و می‌دیدیم که به جای آگاهی سازی به تولید وحشت رو آورده بودند.

مسجدجامعی با بیان اینکه در اسناد مربوط به زمین لرزه به مساله رسانه و نحوه کارکرد آن پرداخت نشده است، ادامه داد: مهم‌ترین سند ما جایکا است که هیچ چیزی درخصوص فعالیت رسانه‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در شب زلزله برخی بی‌سیم به دست به ایجاد راه‌بندان کمک می‌کردند، گفت: اصلا جای سوال است که این افراد برای کجا بودند و آیا نباید لباس و کارت مشخصی داشته باشند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم نباید فکر کنند که ما مسئولان شهری در خانه‌های امنی هستیم، اظهار کرد: مساله اول تهران این روزها زمین لرزه است و پیشنهاد می‌شود به جای دستورجلسات معمول به بررسی اسناد زمین لرزه، زلزله تهران و… بپردازیم.

www.mehrnews.com/news/4180971/

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *